Projektas

ALCE (Apetitas mokytis ateina bevalgant) – tai EK Mokymosi visą gyvenimą programos Grundtvig daugiašalis dviejų metų projektas. Jame dalyvauja penki partneriai: CESIE (Italija), MEH- Merseyside Expanding Horizons (Jungtinė karalystė), VM-Verein Multikulturell (Austrija), Elan Interculturell (Prancūzija) ir SIC- Senjorų iniciatyvų centras (Lietuva).

ALCE projektas skirtas šioms tikslinėms grupėms:
• Vietinės 60 metų ir vyresnio amžiaus moterys;
• Jaunos 18 – 40 metų amžiaus kitatautės moterys.

Pagrindiniai ALCE tikslai:
• Sumažinti daugybinę diskriminaciją patiriančių moterų socialinę atskirtį;
• Skatinti dialogą tarp skirtingų kultūrų ir amžiaus grupių;
• Skatinti suaugusiųjų mokymąsi, patvirtinant projekto dalyvių įgytas kompetencijas (raštingumas, įskaitant skaitmeninį, pilietiškumas, verslumas).

Projekto eigoje dalyvės susipažins su įvairių tautų kulinarinėmis tradicijomis ir natūraliais gydymo metodais, organizuos kultūrinius renginius, lankysis projekto partnerių renginiuose ir sudarys tradicinių kulinarinių ir gydomųjų receptų su asmenine istorija knygą. Po bandomojo mokymo bus parengta mokomoji knyga su naujoviškus mokymosi bendradarbiaujant tarp kartų ir kultūrų metodika.

Projekto veiklos prasidėjo po pirmojo partnerių susitikimo Palerme sausio 2013 metų 17-19 d.d. Projekto partnerių koordinatoriai aptarė būsimąsias projekto veiklas, o mokytojos pasirengė bandomajai mokymo programai. Jos ves teorinius užsiėmimus ir organizuos kulinarines dirbtuves, kuriuose skirtingų tautų ir dviejų kartų moterys gamins pasirinktus patiekalus.

Kontaktinė informacija

CESIE – European Centre of Studies and Initiatives, Koordinatorius

Telefonas: +39 0916164224
Fax: +39 091 6230849
Web: cesie.org

Via Roma 94
90133 Palermo, Italija